درباره ما

درباره ما

با کلینیک دکتر مهسا شیری بیشتر آشنا شوید.

تحصیلات و تخصص:

دکتر مهسا شیری
متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی
شماره نظام پزشکی : ۴۷۱۴-ت
عضو انجمن تغذیه ایران و آمریکا

سابقه کار: رژیم درمانگر در بیمارستان شریعتی و خانه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران
شروع کار مطب شخصی: رژیم درمانی و لاغری تخصصی با دستگاههای لاغری از سال ۹۳ تا کنون

با بیش از چهارهزار پرونده موفق لاغری در ایران.

کوچ (Coach) شخصی و تخصصی تغذیه و رژیم درمانی برای افراد خارج و داخل ایران.

خدمات تخصصی تغذیه کلینیک:

 • رژیم درمانی تخصصی لاغری
 • افزایش وزن
 • رژیم درمانی در بیماریهای زمینه ای مثل : کبد چرب ، دیابت ، فشارخون ، قلبی عروقی ، کم کاری تیرویید ، و غیره
 • رژیم درمانی در گروههای مختلف مثل : ورزشکاران ، بارداری ، شیردهی و غیره

انجام دو تست مهم سلامتی :

 • تست «اینبادی» ( سنجش ترکیب بدن ) :

اندازه گیری درصد عضله ، درصد چربی و درصد آب بدن ، درصد حجم استخوان و میزان سوخت و ساز بدن و سن بیولوژیک

 • تست «بیواسکن» ( resonanse magnetic analayzer ) :

بیواسکن یک روش غیر تهاجمی است که بر مبنای امواج الکترومغناطیسِ دریافت شده از بدن و پردازش اطلاعات به دست آمده، اطلاعاتی را در رابطه با سلامت عمومی بدن در اختیار قرار می دهد.
همه سلول های زنده دارای امواج یا ارتعاشات الکترومگنتیک با طول موج مشخص می باشند که در جریان بیماری ها مشخصات این امواج (فرکانس و طول موج) تغییر می کند.
اساس تشخیص کمبودهای بدن در متد بیواسکن مبتنی بر تغییر بیمارگونه امواج الکترومغناطیس ساطع شده ازسلول های سالم بدن می باشد.
از طرفی دیگر کمبود مواد مغذی و عوامل بیماری زا ( ویروس، باکتری، آلرژن ها، بدخیمی ها، بیماری های خود ایمنی و ….) این امواج را تغییر می دهند.

در دنیای فعلی به دلیل وجود آلودگی هوا، مصرف غذای ناسالم، عدم نوشیدن آب کافی ، همچنین وجود استرس های مختلف نظیر ناکافی بودن اکسیژن ، کمبود ویتامین ها و مواد معدنی، سیستم ایمنی بدن به مرور تضعیف گردیده و زمینه ی افزایش ورود و رشد میکروب ها در آن مهیا می گردد و باعث تغییر این امواج از محدوده طبیعی خواهد شد.
امروزه با بهره گیری از تکنولوژی بیواسکن که حاصل تلاش پنجاه ساله دانشمندان دنیا می باشد، در فاصله ی زمانی کوتاهی با ارزیابی امواج الکترومغناطیس سلول ها و بافت های بدن می توانیم پارامتر های ذیل را تا حدودی مورد شناسایی قرار دهیم :

تشخیص عوامل آلرژن
شناسایی وضعیت سیستم ایمنی بدن
کمبود ویتامین ها، املاح ، کو آنزیم ها و …
شناسایی مواد شیمیایی و سموم در بدن
ارزیابی عملکرد اندام های بدن شامل:
بررسی عملکرد سیستم قلبی – عروقی
بررسی عملکرد دستگاه گوارش
بررسی عملکرد روده بزرگ
بررسی عملکرد سیستم کبدی
بررسی عملکرد سیستم صفراوی
بررسی عملکرد پانکراس
بررسی عملکرد سیستم کلیوی
بررسی عملکرد ریه ها
بررسی دانسیته املاح استخوانی
بررسی بیماری های رماتیسم استخوان
شاخص های رشد استخوانی
بررسی وضعیت قند و چربی خون
بررسی ریز مغذی ها، ویتامین ها، آمینو اسیدها و کوآنزیم ها
بررسی وضعیت اسیدهای چرب
بررسی عملکرد سیستم ایمنی
بررسی عملکرد تیروئید
بررسی وضعیت فلزات سنگین
بررسی وضعیت آلرژن ها
تعیین نوع چاقی و وضعیت چاقی
بررسی وضعیت پوست شامل رطوبت، کلاژن سازی و خاصیت ارتجاعی و …

خدمات لاغری و لیفت پوست و از بین بردن سلولیت:

دستگاه کویتیشن :
اغلب ما می‌دانیم که کویتیشن یکی از راه‌های مدرن، برای کاهش سریع چربی یا داشتن کمر و ران‌هایی باریک است، اما ممکن است به ‌طور دقیق ندانیم که کویتیشن چیست؟ کویتیشن یا کاویتاسیون اولتراسوند یک درمان لیپوساکشن سه بعدی است که چربی بدن را به ‌صورت ایمن، کارآمد و غیرتهاجمی کاهش می‌دهد. لاغری با کویتیشن به این صورت است که از امواج اولتراسونیک هدفمند برای شکستن سلول‌های چربی بدون آسیب‌ رساندن به سایر سلول‌های بدن استفاده می‌شود.

 • کویتیشن چیست و چگونه انجام می‌شود؟
  کویتیشن اولتراسونیک که به آن لیپولیز اولتراسونیک نیز گفته می‌شود، نوعی درمان کانتورینگ بدن است که برای از بین‌ بردن رسوبات چربی زیر پوست کاربرد دارد.این روش جایگزین مطمئن‌تری برای گزینه‌های جراحی مانند لیپوساکشن بوده و از امواج رادیویی اولتراسونیک برای شکستن سلول‌های چربی استفاده می‌کند که سپس توسط سیستم لنفاوی جذب بدن می‌شوند. کویتاسیون اولتراسونیک با سایر روش‌های درمانی مشابه مانند لیپوساکشن اولتراسوند متفاوت است، چون نیازی به جراحی نداشته و بهبودی آن آسان‌تر است. یک دوره کامل درمان، شامل حداقل شش درمان کویتیشن است، اما برخی از نتایج بلافاصله قابل مشاهده خواهند بود. امواج اولتراسوند سلول‌های چربی مناطق خاص بدن را هدف قرار داده و آن‌ها را به مایع تبدیل می‌کنند. سپس مایع چرب به‌ طور طبیعی از بدن خارج می‌شود.
 • کویتیشن چگونه باعث لاغری موضعی می‌شود؟
  شاید برای برخی افراد این پرسش پیش آمده باشد که اولتراسونیک یا اولتراسوند کویتیشن چیست؟ این روش نوعی فناوری اولتراسوند برای تجزیه سلول‌های چربی زیر پوست و کاهش سلولیت و چربی موضعی است. در کویتیشن، فشار بر سلول‌های چربی از طریق ارتعاشات اولتراسونیک آن‌قدر زیاد است که آنها را به شکل مایع تجزیه می‌کند. سلول‌های چربی شکسته شده از بدن به کبد منتقل شده و در آن‌جا به‌عنوان مواد زائد از طریق ادرار دفع می‌شوند. این روش درمانی همراه با سایر برنامه‌های کاهش‌ وزن برای کمک به حذف چربی‌ها استفاده می‌شود و یک روش ارجح نسبت به سایر روش‌های تهاجمی برای از بین‌بردن چربی بدن است. توجه به این نکته مهم است که اگر رژیم غذایی پرکالری داشته باشید، چربی‌های شما ممکن است بازگردد. کویتیشن اولتراسونیک با استفاده از فرکانس‌های رادیویی و امواج اولتراسونیک با فرکانس پایین بدن را تحت‌ تاثیر قرار می‌دهد. این امواج حباب‌هایی را اطراف رسوبات چربی زیر پوست تشکیل می‌دهند.سپس حباب‌ها می‌ترکند و رسوبات چربی را به سیستم‌های بینابینی و لنفاوی که در آن تخلیه می‌شوند، منتقل می‌کنند. رسوبات چربی به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد تبدیل شده و سپس توسط بدن مورد استفاده مجدد قرار می‌گیرد، درحالی‌که اسیدهای چرب آزاد به کبد می‌روند و دفع می‌شوند.

بیان دیگر، امواج اولتراسوند به اعماق لایه‌های پوست فرستاده شده و باعث ایجاد لرزش‌های مخرب می‌شوند. سپس سلول‌های چربی از یکدیگر و از لایه‌های پوستی جدا می‌شوند.

پس از چند روز، سلول‌های چربی توسط سیستم لنفاوی جذب شده و از طریق ادرار دفع می‌شوند.

البته تشخیص این‌که این درمان چقدر موثر باشد دشوار است، اما تحقیقات اخیر امیدوارکننده به‌نظر می‌رسد. یک مطالعه کوچک در سال ۲۰۱۹، اثربخشی کویتیشن اولتراسونیک را روی ۵۰ زن که از نظر پزشکی دارای اضافه وزن بودند، آزمایش کرد.

نیمی از زنان به سادگی از یک رژیم غذایی کم‌کالری پیروی کردند، درحالی‌که نیمی دیگر از رژیم غذایی کم‌کالری همراه با فرکانس رادیویی کویتیشن استفاده کردند.

پس از ۵ هفته، زنانی که کویتیشن اولتراسونیک دریافت کرده بودند، کاهش توده چربی بدن را نشان دادند. جالب این‌جاست که آن‌ها وزن بیشتری نسبت به گروه دیگر کم نکردند، بلکه چربی بیشتری از بدن را از دست دادند.

در هر حال، اگر این سوال پرسیده شود که مکانیسم عملکرد کویتیشن چیست؟ باید گفت این روش، آن بخش از رسوبات چربی بدن را کاهش می‌دهد که خلاص‌شدن از شر آن‌ها با رژیم یا ورزش به تنهایی دشوار است.

با این‌ حال، این روش به تنهایی برای کاهش‌ سایز قابل استفاده نبوده و حفظ یک رژیم غذایی متعادل و کم‌کالری و انجام تمرینات بدنی پس از تکمیل روش کویتیشن ضروری است. روش کویتیشن به کنترل وزن بدن و درمان بیماری‌هایی مانند دیابت در زنان چاق کمک می‌کند.

تعداد جلسات مورد نیاز برای کویتیشن
از آن‌جایی که این روش بر اساس نیازهای فرد و به‌ طور سفارشی انجام می‌شود، ممکن است برای برخی افراد بیشتر از دیگران بیشتر طول بکشد.

با این‌ حال، درمان استاندارد معمولا یک تا سه جلسه است. هر جلسه حدود ۴۵ تا ۷۵ دقیقه به طول می‌انجامد و بین هر جلسه حداقل ۷۲ ساعت زمان لازم است تا بدن بتواند چربی را از بین ببرد. برای مشاهده بهترین نتایج کاهش چربی، حداقل شش تا ده جلسه درمان توصیه می‌شود.

 • کاربردهای کویتیشن چیست؟

اولتراسونیک یا اولتراسوند کویتیشن یک روش غیرجراحی برای درمان سلولیت و چربی موضعی است. این روش شامل اعمال فشار بر سلول‌های چربی از طریق ارتعاشات اولتراسونیک است.

به دلیل پیچیدگی فرآیند کویتیشن و متغیرهای زیادی که بر نتیجه آن داخل بدن تأثیر می‌گذارند، امواجی که در یک موقعیت آسیب بیولوژیکی ایجاد می‌کند، ممکن است در موقعیت دیگر هیچ‌گونه تاثیری نگذارد.

با این‌ وجود، انرژی اولتراسوند با شدت بالا باید با احتیاط شدید در نواحی حساس مانند سینه، سر و گردن، بافت‌هایی که در مجاورت رگ‌های خونی و اعصاب اصلی قرار دارند و در بیماران جوان استفاده شود.

اصولا کویتیشن اولتراسونیک برای موارد زیر بسیار موثر است:

صاف‌کردن سطح پوست
تصحیح فرم بدن
هدف قراردادن سلولیت‌های سرسخت

پس از طی چند جلسه درمان با این روش، نتایج زیر قابل مشاهده هستند:

 • افزایش خاصیت ارتجاعی پوست
 • بهبود بافت پوست
 • کاهش سلولیت
 • از دست‌دادن لایه چربی در
 • ناحیه درمان
 • شکل برجسته و مشخص‌تر منطقه هدف

فواید لاغری با کویتیشن چیست؟
هیچ چیز خسته‌کننده‌تر از تلاش برای کاهش سایز بدون دیدن نتایج قابل توجه نیست. گاهی اوقات، مهم نیست که چقدر رژیم غذایی بگیرید یا ورزش کنید. مساله این است که نمی‌توانید از شر آن مناطق مشکل‌دار و سرسخت خلاص شوید.

اما خبر خوب این است که اگر بدانید درمان کویتیشن چیست و چه کاربردهایی دارد، می‌توانید این گزینه را در اولویت درمانی خود قرار دهید.

حذف چربی با اولتراسوند یکی از جدیدترین درمان‌های زیبایی است که برای از بین‌بردن چربی اضافی عمل می‌کند. چند مورد از مزایای درمان‌های کویتیشن چربی با اولتراسوند این موارد هستند:

 • کاربرد کویتیشن در نواحی مختلف بدن
 • کویتیشن اولتراسوند را می‌توان تقریباً در هر ناحیه‌ای از بدن که محل تجمع چربی است، استفاده کرد.
 • درمان غیرتهاجمی با کویتیشن اولتراسوند
 • برخلاف لیپوساکشن، کویتیشن اولتراسوند نیازی به عمل جراحی ندارد. بنابراین هیچ بیهوشی، خونریزی و بانداژی در کار نیست.
 • درمان طبیعی با کویتیشن اولتراسوند
 • درمان کویتیشن چربی از امواج اولتراسونیک سطح پایین برای شکستن سلول‌های چربی به مایع استفاده نموده و به بافت‌های اطراف هیچ آسیبی نمی‌رساند.

 

 • عدم احساس درد

حداکثر ناراحتی ممکن طی عمل کویتیشن، احساس گرم‌شدن ملایمی روی پوست است.

 • بی‌خطر‌بودن لاغری

سونوگرافی با اولتراسوند به‌ طور معمول برای بسیاری از روش‌های پزشکی تشخیصی و درمانی استفاده می‌شود. در این روش، به‌ خصوص در مقایسه با سایر روش‌های کاهش چربی که به جراحی تهاجمی نیاز دارند، عملاً هیچ خطری وجود ندارد.

 • درمان سریع

هر جلسه درمان کویتیشن چربی، مدت زمان بسیار کوتاهی در حد ۳۰ الی ۷۵ دقیقه طول می‌کشد.

 • نتایج فوری

نتایج این روش، اغلب بلافاصله قابل مشاهده است و نتایج بهینه کمتر از سه روز خود را نشان می‌دهد. بسته به ترکیب بدن هر فرد، ممکن است دستیابی به اهداف، به شش تا دوازده جلسه درمانی نیاز داشته باشد

دستگاه تریمکس

دستگاه کویتیشن

دستگاه نمسیس